ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ОН-ЛАЙН КРЕДИТУВАННЯ

  • Олена Михайлівна Берназ-Лукавецька
Ключові слова: он-лайн кредитування, позика, кредитор, інтернет-технології, кредитна послуга, інтернет-заявка

Анотація

В даній статті проведено аналіз окремих особливостей он-лайн кредитування та його переваг серед інших видів кредитування. У статті надано поняття он-лайн кредитування, охарактеризовані інтернет-технології, які можуть використовуватися в кредитуванні. Також розглядаються окремі види інтернет-технології серед яких іпотечні онлайн-калькулятори. За допомогою такої системи громадянин може розрахувати суму іпотечного кредиту, визначитися з початковим внеском і графіком погашення заборгованості, розрахувати процентну ставку. В основному банки створюють онлайн-калькулятори, включаючи туди умови якоїсь певної іпотечної програми, для полегшення розрахунку різних витрат. До різновидів інтернет-технології також відносяться інтернет-консультації, які дозволяють подати заявку на кредит не виходячи з дому. Ще одна перевага цієї функції - можна подавати заявку в кілька банків.

Також окремим видом інтернет-технологій є отримання своєї кредитної історії онлайн. Тобто, особа може замовити кредитний звіт - це документ, в якому відображається його кредитна історія, тобто інформація про поточні та минулі кредити, заборгованість і прострочення. Для перегляду такого кредитного звіту необхідно зайти на офіційний сайт і в спеціальному розділі ввести свої персональні дані.

У статті визначається, що он-лайн кредитування є послугою, за допомогою якою позичальник може подати он-лайн заявку на отримання кредиту (у тому числі отримати кредитну картку) за допомогою заповнення спеціальної форми на сайті кредитної організації.

У статті характеризується використання он-лайн кредитування у Польщі, де видом такого кредитування є соціальний кредит - позика он-лайн. Для того аби надати або отримати соціальну позику необхідно мати при собі посвідчення особи і невелику суму грошей, яка буде впливати на субрахунок на сайті.

Посилання

1. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12 липня 2001 р. №2664-111 // Відомості Верховної Ради України (ВВР).-2002. -№1.-ст. 1.
2. Небанковское онлайн кредитование в Украине — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://trustedshops.ua/wp-content/ uploads/2015/04/trustedshops-credit-research-out-003.pdf
3. Информационные технологии в ипотечном кредитовании [Текст] / Т. Г. Григорьева, В. О. Кабекова, А. А. Дмитриева // Инновационные технологии в образовании и науке : материалы Междунар. науч.-практ. конф. (Чебоксары, 7 мая 2017 г.) / редкол.: О. И. Широков [и др.]. — Чебоксары: ЦНС «Интерактив плюс», 2017. — С. 45^7.
4. FEATURES OF APPLICATION OF INFORMATION TECHNOLOGIES FOR DEVELOPMENT OF INTERNET-BANKING IN RUSSIA. — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://earchive.tpu.rU/bitstream/11683/17163/l/conference_tpu-2015-C24-166. pdf
5. Кредиты на онлайн покупки. За кредитами - в Кредит Маркет. — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: https://kreditmarket.ua/ rus/credit/kredity-na-onlajn-pokupki.html)
6. Правила предоставления займов. — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://online-zaem.kz/conditions.php
7. Nikt nie daje gwarancji dla pozyczek w sieci. — [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://prawo.gazetaprawna.pl/ artykuly/415270,nikt-nie-daje-gwarancji-dla-pozyczek-w-sieci.html
8. IT-право: сутність та поняття : монографія / авт. кол.; за ред. О.І. Харитонової, СО Харитонова. - Одеса, Фенікс, 2017. - 316 с.
9. IT-право: теорія та практика : навч. посіб. / авт. кол. ; за ред. О.І. Харитонової, СО Харитонова.- Одеса, Фенікс, 2017. - 472 с.
Опубліковано
2020-07-21
Розділ
Статті